34Objektai(-ų)

Urbanistinis miesto žemėlapis

„Senamiesčio fragmentuose, gatvelių erdvėse, namų tūriuose, susiduriančiose plokštumose siekiama atskleisti senojo miesto grožį, laiko žymes rūsčioje ir santūrioje mūro kasdienybėje. [...] Tuose urbanistiniuose vaizduose mažiau dangaus, ir žvilgsnį patraukia seni statiniai – miesto veidas, randuotas nuo šimtmečių paliktų pėdsakų.“
Vincas Kisarauskas

Gausiausias parodos skyrius – albumų kiekis ir įvairovė patvirtina mintį, kad Vilniaus urbanistika stipriausiai traukė ir tebetraukia kūrėjų žvilgsnį. Albumai labai įvairūs, kiekvienas autorius ir sudarytojas savo matymą pateikė ne tik vaizdais, tačiau dažnai – net didelių apimčių įžanginiuose straipsniuose. 

Ypatingo skaitytojų dėmesio turėtų sulaukti projektiniai albumai, kuriuose gretinami senojo ir šiandienos Vilniaus vaizdai, pasakojantys dažniausiai graudžias Vilniaus istorijas: „Vilniaus vaizdų kaita“ (1998, 2015), „Unikalusis Vilnius“ (2014, 2016) ir „Fotorefleksijos, Vilnius 1990–2019“ (2019).

Gerai turistinį Vilnių pažįstančius lankytojus turėtų sudominti nuošalesni maršrutai, pvz.: „Lazdynai“ (1983), „Užupis ir gretimos erdvės“ (2002), „Vokiečių gatvė ir gretimos erdvės“ (2003), „Vilniaus užkampiai“ (2010), „Verkių kaimų senbuviai“ (2012) ir „Aplinkos menas Vilniaus universiteto botanikos sode“ (2021).
 

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku