Apie parodą
Šioje virtualioje parodoje pasakojama apie Juozą Virbicką (1939–2006) – Lietuvos mokslų akademijos narį korespondentą, profesorių, habilituotą daktarą, Lietuvos ichtiologų mokslinės mokyklos kūrėją, mokslo organizatorių ir mokslo žinių skleidėją bei populiarintoją, daugelio knygų ir straipsnių autorių, palikusį ryškų pėdsaką ichtiologijos, hidrologijos, žuvininkystės ir aplinkosaugos mokslo istorijoje.
Spalio 8 d. šiam žymiam Lietuvos zoologui būtų sukakę 85-eri metai. Šia proga Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje parengta virtuali paroda „Kai gyvenimas tampa istorija: profesoriui Juozui Virbickui – 85“. Joje apžvelgiami svarbiausi mokslininko veiklos ir gyvenimo faktai, kurie iliustruoti knygomis ir fotografijomis.
Plačiau apie profesoriaus gyvenimą – knygoje „Profesorius Juozas Virbickas: mokslininko ir ichtiologo kelias“, kurią parengė Jadvyga Olechnovičienė ir Vytautas Kesminas. Joje ne tik kolegų prisiminimai, bet ir dar niekur neskelbti profesoriaus dienoraščio tekstai, parašyti puikia aukštaičių tarme.
J. Virbicko mokslinis palikimas suregistruotas Tamaros Arnastauskienės ir Algimanto Jakimavičiaus parengtoje ir 1999 m. išleistoje bibliografijos rodyklėje, kuri papildyta vėlesniais mokslininko darbais ir išspausdinta monografijoje apie J. Virbicką.
Parodą rengė Sigita Dagienė, Audrė Trumpienė
Redagavo Rasa Putkienė
Dokumentus skaitmenino Laurynas Marcinkevičius
Medžiagą į internetą įkėlė Audronė Steponaitienė
Parodoje panaudoti dokumentai iš sūnaus Tomo Virbicko asmeninio archyvo ir iš Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos fondo.
Literatūra:
Olechnovičienė, Jadvyga; Kesminas, Vytautas. Profesorius Juozas Virbickas: mokslininko ir ichtiologo kelias: monografija. Vilnius: Gamtos tyrimų centras, 2011. 259 p.
Jakimavičius, Algimantas. Skiriama šviesiam prof. Juozo Virbicko atminimui. Iš: Acta zoologica Lituanica. Vilnius, 2006, vol. 16, no 2,
p. 155–158.
Arnastauskienė, Tamara; Jakimavičius, Algimantas. Lietuvos zoologai XVIII–XX a. Vilnius: Ekologijos institutas, 1997, p. 323–326.