Humaniškumo idealistė
"Nedidelio ūgio, judri, nuo senų laikų varginama kojų sklerozės ir šiaip fiziniai menka Felicija Bortkevičienė nuo tautinio atgimimo sąjūdžio iki nepriklausomos Lietuvos tragedijos buvo didelių darbų ir didžiųjų mūsų tautos sūkurių centre. Nebuvo ji rašytoja ir publicistė, bet caristinio valdymo laikotarpyje, kai lietuvių spauda buvo už įstatymų ribų, platindama "Varpą" bei "Ūkininką" ir būdama ryšininke tarp tų laikraščių bei spaustuvės Tilžėje, o taip pat ir vėliau, eidama dienraščio "Lietuvos žinios" ir savaitraščio "Lietuvos ūkininkas" atsakingos redaktorės pareigas, ji atliko didelį darbą lietuviškai spaudai. Nebuvo ji niekad ir valstybinėje tarnyboje, išskyrus Steigiamąjį Seimą, kurio ji buvo atstovė, tačiau jos nuolatiniai rūpesčiai bei domėjimasis Lietuvos valstybės reikalais, jos įtaka bei autoritetas mūsų politinėje kairėje ją statė aukščiau už daugelį valstybininkų. Neturėjo, pagaliau, ji nei jokio vadovaujančio politinio posto, tačiau prieš Pirmąjį pasaulinį karą Lietuvių Demokratų partijoje ir vėliau, jau nepriklausomybės metu, Lietuvos Valstiečių Liaudininkų Sąjungoje, jos balsas tų partijų vadovybėje buvo vienas iš svariausių. (...)" .
Balys Paramskas. Humaniškumo idealistė: Feliciją Bortkevičienę prisimenant. Varpas. 1970 / 1971, Nr. 10, p. 86.
Straipsnis apie Kazio Griniaus (1886–1950), lietuvių tautinio judėjimo ir Lietuvos valstybės veikėjo, visuomeninę veiklą.
LMAVB RS F54-1715
LMAVB RS F54-746
LMAVB RS F192-88
Nepasakyta Z. Toliušio (1889–1971), teisininko, valstybės ir visuomenės veikėjo, kalba prie F. Bortkevičienės karsto apie velionės gyvenimą ir veiklą.
LMAVB RS F192-7