10Objektai(-ų)

„Deivės civilizacija: Senosios Europos pasaulis“

Trečiuoju – kūrybingiausiu ir rezultatyviausiu mokslinės karjeros etapu, ypač pagrindinėje šio laikotarpio studijoje – Deivės civilizacija: Senosios Europos pasaulis, išleistoje anglų kalba 1991 m., ar šios knygos sintezėje, kuri lietuvių kalba pasirodė 1996 m., nors gal kiek per daug pasukta idealios Europos proistorės vizijos link, tačiau, palyginti su vakarietiško mentaliteto garbių Oksfordo, Kembridžo ar kitų Europos ar JAV universitetų profesorių knygomis, yra vienas labai esminis ir mums svarbus skirtumas. M. Gimbutienei, Rytų Europos kraštų kilmės atstovei, išmanančiai regiono medžiagą ir mokančiai kalbų, Europa, jos priešistorė ir apskritai istorija nesibaigia ties vakarinėmis Lenkijos sienomis, o iš tikrųjų apglėbia visą Europą. Pietryčių, Šiaurės Vakarų ir Rytų Europos, kartu ir baltų gyvento regiono medžiaga pateikiama kvalifikuotai, proporcingai Vakarų Europos medžiagai, o mūsų regiono medžiaga užima jai deramą vietą. Tai lemia ir autorės erudicija, gerokai besiskirianti nuo kitų panašias knygas dabar rašančių net Europos Sąjungos užsakymu. Jiems, deja, net didžiosios Rytų Europos slavų kalbos tebėra sunkiai įkandamos, o ką jau kalbėti apie literatūrą baltų, finougrų, rumunų ir kitomis šio regiono kalbomis.

Adomas Butrimas
(Pagal: Butrimas, Adomas. Marija Alseikaitė-Gimbutienė – baltų archeologijos tyrėja. Lituanistica, 2012, t. 58, nr. 1 (87), p. 8)

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku