9Objektai(-ų)

Trys tyrimų laikotarpiai

Marijos Alseikaitės-Gimbutienės mokslinėje karjeroje galime išskirti tris laikotarpius. Pirmasis laikotarpis (1942–1956) buvo skirtas Lietuvos ir baltų priešistorei, jame vyrauja geležies amžiaus, baltų ir atskirų jų genčių gyventų teritorijų, Rytprūsių ir Vakarų Lietuvos priešistorinės kultūros, lietuvių liaudies meno simbolizmo klausimai. 
Antrasis laikotarpis (1956–1973) apima indoeuropiečių, tarp jų ir baltų, kilmės, Europos kultūrų transformacijos po indoeuropiečių įsiveržimo problemas.
Trečiasis laikotarpis (1973–1994) buvo skirtas Senosios Europos kultūrų archeologijai, mitologijai, senųjų simbolių ir ženklų analizei. 
Šis skirstymas atskleidžia, kas vyravo vienu ar kitu mokslininkės karjeros laikotarpiu, tačiau baltų priešistore domėtasi visada, tik priklausomai nuo autorės pagrindinių tyrimų problematikos buvo atveriami vis nauji baltų archeologijos aspektai.
Adomas Butrimas
(Pagal: Butrimas, Adomas. Marija Alseikaitė-Gimbutienė – baltų archeologijos tyrėja. Lituanistica, 2012, t. 58, nr. 1 (87), p. 3)

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku