7Objektai(-ų)

„Žalvario amžiaus kultūros“

Etapiniu M. Gimbutienės darbu, skirtu Vidurio ir Rytų Europos archeologijai, laikytina jos didžiausios apimties studija Žalvario amžiaus kultūros Vidurio ir Rytų Europoje anglų kalba. Šią dviejų dalių studiją sudaro 681 puslapis teksto bei 115 lentelių ir ji skirta Europos archeologiją studijuojantiems studentams. Knygoje surinkti, susisteminti ir įvertinti pirminiai šaltiniai iš 15-os šalių. Studijoje pirmą kartą į Vidurio ir Rytų Europos kontekstą taip plačiai įtraukta žalvario amžiaus baltų archeologijos medžiaga. Antroje knygos dalyje apie atskiras kultūros grupes baltų kultūrai skirti net 64 puslapiai teksto, pateikiama labai išsami bibliografija, 166-ių paminklų sąrašas, apibrėžiamos ir kartografuojamos baltų kultūros ribos (rytuose – Maskva, pietuose – Pripetė ir Kijevas, o vakaruose – visa Pomeranija ir veidinių urnų kultūros teritorija. Pagal chronologiją išskiriamos net šešios žalvario amžiaus baltų kultūros grupės.
Adomas Butrimas
(Pagal: Butrimas, Adomas. Marija Alseikaitė-Gimbutienė – baltų archeologijos tyrėja. Lituanistica, 2012, t. 58, nr. 1 (87), p. 6)

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku