11Objektai(-ų)

Senosios Europos archeologijos tyrimai

Net ir rašydama knygas apie gana nutolusius nuo baltų žemių regionus ar savo trečiuoju mokslinių interesų etapu aptardama Senosios Europos mitologiją, archeologiją (archeomitologiją), autorė į pasaulinę literatūrą sugebėdavo įterpti ikiindoeuropietišką ir baltišką archeologinę medžiagą, lietuvių ir latvių mitologijos duomenis. Jos dėka pirmą kartą plataus europinio konteksto darbuose randame Nemuno kultūrą, o šalia garsiosios Ertebiolės kultūros Danijoje arba žymiausio megalitinės kultūros paminklo Airijoje, Niugrange, aptinkame medžiagą iš Juodkrantės bei Nidos Kuršių nerijoje, Palangos ir Šventosios – Vakarų Lietuvoje, Lubanos ir Nainiekstės – Rytų Latvijoje, Tamulos – Estijoje ir kitus mūsų regiono paminklus. Šiame kontekste pirmą kartą pamatome, kad ir Rytų Baltijos kraštų Narvos kultūros turtingas mažosios plastikos palikimas niekuo nenusileidžia Pietų Europos skulptūrai, kurios transformacijos atgarsių randame graikų ir keltų archeologinėje medžiagoje ir mitologijoje. 
Adomas Butrimas
(Pagal: Butrimas, Adomas. Marija Alseikaitė-Gimbutienė – baltų archeologijos tyrėja. Lituanistica, 2012, t. 58, nr. 1 (87), p. 8)

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku