13Objektai(-ų)

Vilnius – Lietuvos Jeruzalė

Garsioji Vilniaus M. Strašūno biblioteka buvo viena iš svarbiausių žydų institucijų prieškario Rytų Europoje. Iš rabinų giminės kilęs bibliofilas Matas Strašūnas (1817–1885) testamentu perdavė savo vertingą asmeninę knygų kolekciją Vilniaus žydų bendruomenei. Vėliau biblioteka buvo papildyta ir kitais rinkiniais. II pasaulinio karo metais daug knygų išgabenta į Vokietiją. Po karo Lietuvoje išlikusios Strašūno bibliotekos knygos buvo perduotos į Knygų rūmus, o patekusios į Vokietiją nukeliavo į pasaulio žydų institucijas, tarp kurių minėtinas YIVO institutas Niujorke. Šioje knygoje apžvelgiama Strašūno bibliotekos istorija nuo įkūrimo iki šių dienų, pristatomos jos paveldo sklaidos iniciatyvos, svarstomi jos saugojimo teisės klausimai.

Jidiš kalba parašytoje knygoje atskleista, kokią svarbią vietą užėmė Vilnius žydų kultūroje nuo XVI a. Galima rasti daugelio poetų, novelistų, pasakotojų, žurnalistų ir mokslininkų kūrinius jidiš kalba. Autorius papildo tekstus trumpomis esė, kuriose aprašo istorinius įvykius, kultūrinius veiksnius ir supažindina su jidiš kultūrai nusipelniusiomis asmenybėmis.

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku