5Objektai(-ų)

YIZKOR (atminties) knygos

Yizkor (atminties) knygos – unikalus informacijos apie prieškarinį žydų gyvenimą šaltinis. Jas jidiš ar hebrajų kalba parengė holokaustą išgyvenę žydai emigrantai, tokiu būdu įamžindami savo sunaikintų bendruomenių atmintį. Kiekviena tokia knyga skirta atskiram miesteliui. Knygose atskleidžiama miesto istorija ir kasdienis gyvenimas, surinkta informacija apie žydų politinius ir religinius veikėjus, XX a. intelektualinius ir sionistinius judėjimus, politines partijas, pateikiami liudijimai apie holokaustą, nuotraukos, dokumentų fotokopijos, žemėlapiai, gyventojų sąrašai ir nekrologai, minimi karą išgyvenusių šių bendruomenių narių likimai. Siekiant su Yizkor knygomis supažindinti tarptautinę bendruomenę, jos verčiamos į anglų kalbą pagal JewishGen atminties knygų projektą. LMA Vrublevskių bibliotekos fonduose saugomos Rietavo, Jurbarko, Dusetų, Rokiškio ir Jonavos žydų bendruomenių Yizkor knygos. Beveik visus šių knygų 2017–2019 m. leidimus, išskyrus knygą apie Jurbarką, LMA Vrublevskių biblioteka turi vienintelė šalyje.

Ši knyga – unikalus informacijos apie prieškarinę Jonavos žydų bendruomenę šaltinis. Ją jidiš kalba parengė Holokaustą išgyvenę žydai emigrantai. Knygoje atskleidžiama miesto istorija ir kasdienis gyvenimas, surinkta informacija apie žydų politinius ir religinius veikėjus, XX a. intelektualinius ir sionistinius judėjimus, pateikiami liudijimai apie Holokaustą, gyventojų sąrašai ir nekrologai. Siekiant su knyga supažindinti tarptautinę bendruomenę, ji išversta į anglų kalbą.

Informuojame, kad šioje svetainėje statistikos ir rinkodaros tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies). Jei sutinkate, spauskite mygtuką SUTINKU. Sutinku